Kortez na przełom roku

Ledwo się rozkręciłyśmy w Salonie Kobiet, a tu koniec 2022 roku. Czy nas to smuci? Zupełnie nie! Wiemy, że zrobiłyśmy dopiero pierwszy kroczek ku nowemu. Pod względem muzycznym oczywiście też! Zatem, co tu dziś mam dla Was na pożegnanie i zarazem na powitanie 2023 roku?

Charyzmatyczny wykonawca z Krosna

Długo nie mogłam wybrać postaci, która by mi tu pasowała, bo po prostu jest ich za wiele. Musiałam jednak na kogoś się zdecydować i dziś chcę, żebyście poznali… Korteza, czyli właściwie Łukasza Federkiewicza. Możliwe, że już znacie tego niezwykłego wykonawcę, ale jeśli nie, to warto, żebyście sięgnęli po jego płyty. To niesamowicie charyzmatyczny wykonawca z Krosna. Ma w głosie to coś, co trafia głęboko do kobiecej duszy.

Muzyka alternatywna połączona z ciekawym tekstem, to czysta magia zawarta na płytach tego artysty. Ciekawe jest to, że bardzo dużo jego utworów dopełnionych jest tekstami, pisanymi przez kobietę – Agatę Trafalską. Płyty Korteza to opowieści o tym, co boli, o tym, co koi, o tym, co wywołuje w nas liczne rozterki. To prawdziwe podróże po ludzkich emocjach.

Głębia metafor

Teksty okraszone są w większości ciekawymi porównaniami, jak w piosence pt. Z imbirem, gdzie dosłownie w każdym zdaniu znajdujemy interesujące metafory. To samo znajdziemy w utworze Stare drzewa czy wielu innych. Polecam Wam wszystkie piosenki tego wykonawcy, także te śpiewane w duetach.

Muzyczne podróże Korteza są przykładem na to, że przez teksty można opowiadać o wielu trudnych tematach. Właśnie to sprawiło, że wybrałam tego wykonawcę na przełom roku, gdy zwykle podliczamy to, co za nami i marzymy o tym, co dopiero czeka za zakrętem. Mam też nadzieję, że niedługo pojawi się kolejna ciekawa płyta tego wykonawcy.

Życzymy Wam, żeby to, co w życiu trudne, zostało za Wami, a każdy nowy dzień, jak nowy dźwięk w piosence, stał się dla Was wytchnieniem. I nawet jeśli myślicie, że jak to śpiewa Kortez coś … nie ma szans…, to wierzymy, że znajdzie się szybko odpowiedź, też niczym z tej samej piosenki (…) skąd wiesz, może raz to sprawdź.

Cudownego Nowego, nie tylko Muzycznego, Roku!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Babeczki z innej beczki

Salon kobiet

Poznałyśmy się w sytuacji, kiedy powierzono nam bardzo ciekawe wyzwanie – redagowanie magazynu i wszelkich kanałów komunikacyjnych o kobietach, dla kobiet i z kobietami…

Najnowsze posty

Osadzona, książka, obraz, kobieta

„Osadzona” Anny Matusiak – recenzja książki

Przeczytana jednym tchem jak pozostałe książki Anny Matusiak. Osadzona jest inna niż pozostałe. Ma jednak punkty styczne, ale o tym później. Tym razem Ania zabiera nas w daleką podróż. Do przepięknej Japonii. Niestety główna bohaterka nie miała okazji poznać jej piękna…

zupa TAJSKA

Zupa tajska

Zanim powiesz: to nie dla mnie, mam coś, co cię przekona. Mianowicie, zupę robi się max. 30 minut, a jest tak pyszna, że na jednej dokładce się nie skończy. Dodam, że jest tak prosta, że nawet jeśli masz, dwie lewe ręce, to dalej masz dwie, więc nie marudź.

Wyrzuty sumienia

Na pewno dopadły każdego i każdą z nas w różnych sytuacjach życia. Na pewno wywołały w nas niemiłe uczucia i zapewniły stres i nieprzespane noce. Wyrzuty sumienia, bo o nich mowa – czy rzeczywiście warto się nimi przejmować? Czy pozwolić im na wprowadzanie zmian w naszym życiu?

zielona sałatka z bobem

Sałatka z bobem

Pyszna i kolorowa sałatka z młodym bobem, świeżymi warzywami i oliwkami to idealna przekąska na ciepłe, letnie dni. W okresie zimowym, gdy brakuje świeżego bobu, można użyć tego mrożonego. Sałatkę z bobem warto podać w towarzystwie aromatycznego sosu, na przykład zielonego sosu na bazie jogurtu greckiego. Nada naszej potrawie wyjątkowego smaku i sprawi, że będzie się pięknie prezentować.

Weekendowa wycieczka

Cudze chwalicie — swego nie znacie — mówi stare przysłowie. Często szukamy miejsc do wypoczynku w dalekich zakątkach świata, a nie wiemy, że całkiem niedaleko są miejsca, które warto zobaczyć i gdzie można odpocząć. Dziś proponuję wycieczkę do Lichenia.

Piotr Krysiak Dziewczyny z Dubaju 2

Dubaj jest w nas

Od dłuższego czasu przyglądam się zamieszaniu, jakie wywołała publikacja książki Piotra Krysiaka Dziewczyny z Dubaju 2 – zamieszaniu, dodajmy, nieco wykreowanemu przez autora, który akurat w dziedzinie marketingu ma sporo talentu i doświadczenia. Ostatnio Audioteka.pl wycofała ze sprzedaży wersję audio tej publikacji, tłumacząc to zbyt dużymi kontrowersjami, jakie budzi tytuł (być może taką decyzję wymusił nowy właściciel Audioteki.pl, czyli Wirtualna Polska, który nie chce kłopotów na samym starcie).

Z potrzeby bliskości

Każdy z nas posiada określone potrzeby i dąży do ich zaspokojenia. Jedną z nich jest potrzeba bliskości, która u dzieci w gruncie rzeczy gra pierwsze skrzypce. Z tym że ta potrzeba nie znika, ale pozostaje w każdym z nas — również w dorosłości. Niektórzy zaspokajają ją, wchodząc w związki formalne lub nie. Inni, tworząc sieć przyjaciół, z którymi starają się utrzymywać bliższy kontakt, czasami przypominający wręcz relację, jaka łączy rodzeństwo.

Babeczki z innej beczki

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami