Każdemu wolno kochać — Uniatowski

Ostatnio błądziłam w swych polecajkach po świecie, więc dziś postanowiłam wrócić na polski rynek i zaprosić do poznania jednego z piękniejszych męskich głosów. Sławek Uniatowski – jeśli jeszcze go nie znasz, to musisz to zmienić. Od czego by tu zacząć opowieść o tym niesamowitym facecie, który śpiewając, trafia gdzieś tam głęboko do duszy i potrafi koić skołatane nerwy?

Toruń to nie tylko pierniki

Hmm… Uniatowski pochodzi z Torunia. Śpiewać zaczął już jako dziecko. W wieku pięciu lat zaczął naukę gry na instrumentach klawiszowych. Później jako trzynastolatek występował już z zespołem o zabawnej nazwie Strusie 4, gdzie śpiewał utwory różnych wykonawców. W tym czasie można było go spotkać w wielu toruńskich klubach. Został tam dostrzeżony między innymi przez perkusistę Republiki, z którym współkomponował.

Świetnie wypadł w programie Idol, gdzie w 2005 roku zajął drugie miejsce. Później jego ścieżka artystyczna prowadziła blisko wielkich polskich sław. Najpierw udało mu się nagrać piosenkę z Marylą Rodowicz. Następnie dane było mu uczestniczyć w projekcie ze Zbigniewem Wodeckim.

Głos, który rozpoznasz po kilku dźwiękach

Pierwszy raz polubiłam jego głos w piosence Kocham Cię nagranej do filmu Ja wam pokażę. Młoda widownia pewnie kojarzy jego głos z piosenkami z filmu Vaiana, skarb oceanu. Mogliście też go usłyszeć w radiowej Trójce w utworze na 100 rocznicę urodzin Franka Sinatry, gdzie dołączył do Kuby Banacha, Janusza Szroma i Wojciecha Myrczka. Część z Was oczywiście też może kojarzyć go z rolą filmową, bo przez około dwa lata grał w serialu M jak miłość.

Jednak ja Was chcę namówić do przesłuchania płyty pt. Metamorphosis. W ciągu około godziny możecie przenieść się do krainy łagodności, miłości i nut przyjaznych każdej skołatanej duszy. Kilka utworów jest w języku polskim, a część w języku angielskim. To tu znajdziecie takie teksty, jak … każdemu wolno kochać i wolno być kochanym… Za to w utworze 5 rano nie jeden usłyszy tęsknotę, która drzemie w wielu sercach. Warto posłuchać tego wykonawcy, bo to jeden z tych głosów, które można poznać dosłownie po kilku dźwiękach.

Sławek Uniatowski pewnie jeszcze nie raz nas zaskoczy przyjemnym brzmieniem, a jego baryton obudzi w nie jednym sercu wzruszenie.

Strona oficjalna artysty: uniatowski.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Babeczki z innej beczki

Salon kobiet

Poznałyśmy się w sytuacji, kiedy powierzono nam bardzo ciekawe wyzwanie – redagowanie magazynu i wszelkich kanałów komunikacyjnych o kobietach, dla kobiet i z kobietami…

Najnowsze posty

Osadzona, książka, obraz, kobieta

„Osadzona” Anny Matusiak – recenzja książki

Przeczytana jednym tchem jak pozostałe książki Anny Matusiak. Osadzona jest inna niż pozostałe. Ma jednak punkty styczne, ale o tym później. Tym razem Ania zabiera nas w daleką podróż. Do przepięknej Japonii. Niestety główna bohaterka nie miała okazji poznać jej piękna…

zupa TAJSKA

Zupa tajska

Zanim powiesz: to nie dla mnie, mam coś, co cię przekona. Mianowicie, zupę robi się max. 30 minut, a jest tak pyszna, że na jednej dokładce się nie skończy. Dodam, że jest tak prosta, że nawet jeśli masz, dwie lewe ręce, to dalej masz dwie, więc nie marudź.

Wyrzuty sumienia

Na pewno dopadły każdego i każdą z nas w różnych sytuacjach życia. Na pewno wywołały w nas niemiłe uczucia i zapewniły stres i nieprzespane noce. Wyrzuty sumienia, bo o nich mowa – czy rzeczywiście warto się nimi przejmować? Czy pozwolić im na wprowadzanie zmian w naszym życiu?

zielona sałatka z bobem

Sałatka z bobem

Pyszna i kolorowa sałatka z młodym bobem, świeżymi warzywami i oliwkami to idealna przekąska na ciepłe, letnie dni. W okresie zimowym, gdy brakuje świeżego bobu, można użyć tego mrożonego. Sałatkę z bobem warto podać w towarzystwie aromatycznego sosu, na przykład zielonego sosu na bazie jogurtu greckiego. Nada naszej potrawie wyjątkowego smaku i sprawi, że będzie się pięknie prezentować.

Weekendowa wycieczka

Cudze chwalicie — swego nie znacie — mówi stare przysłowie. Często szukamy miejsc do wypoczynku w dalekich zakątkach świata, a nie wiemy, że całkiem niedaleko są miejsca, które warto zobaczyć i gdzie można odpocząć. Dziś proponuję wycieczkę do Lichenia.

Piotr Krysiak Dziewczyny z Dubaju 2

Dubaj jest w nas

Od dłuższego czasu przyglądam się zamieszaniu, jakie wywołała publikacja książki Piotra Krysiaka Dziewczyny z Dubaju 2 – zamieszaniu, dodajmy, nieco wykreowanemu przez autora, który akurat w dziedzinie marketingu ma sporo talentu i doświadczenia. Ostatnio Audioteka.pl wycofała ze sprzedaży wersję audio tej publikacji, tłumacząc to zbyt dużymi kontrowersjami, jakie budzi tytuł (być może taką decyzję wymusił nowy właściciel Audioteki.pl, czyli Wirtualna Polska, który nie chce kłopotów na samym starcie).

Z potrzeby bliskości

Każdy z nas posiada określone potrzeby i dąży do ich zaspokojenia. Jedną z nich jest potrzeba bliskości, która u dzieci w gruncie rzeczy gra pierwsze skrzypce. Z tym że ta potrzeba nie znika, ale pozostaje w każdym z nas — również w dorosłości. Niektórzy zaspokajają ją, wchodząc w związki formalne lub nie. Inni, tworząc sieć przyjaciół, z którymi starają się utrzymywać bliższy kontakt, czasami przypominający wręcz relację, jaka łączy rodzeństwo.

Babeczki z innej beczki

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami