Haevn — Uzdrawiająca świat muzyka

Za oknem nadeszła wiosna. Cieplej robi się też w nas samych. Zatem lecę do Was z polecajką, która idealnie wpasowuje się do pory roku. Poznajcie HAEVN, czyli zespół, który powstał w 2015 roku w Amsterdamie.

Historia zespołu

Został założony przez piosenkarkę Marijn van der Meer i kompozytora ścieżki dźwiękowej do filmów Jorrita Kleijnena. W skład zespołu wchodzą także gitarzysta Bram Doreleijers (Ape Not Mice, Celine Cairo ), basista Mart Jeninga (Celine Cairo) oraz perkusista David Broeders. Możliwe, że już znacie te niesamowite głosy i ich muzykę, która zawsze poprawia humor lub po prostu wzrusza. Jeśli dotąd ich nie słuchaliście, to musicie sięgnąć do ich świata.

Marijn od zawsze kocha swoją gitarę. Jej przygoda z muzyką zaczęła się, gdy była jeszcze dzieckiem. Choroba unieruchomiła ją na 3 lata w łóżku i właśnie gitara stała się wówczas jej odskocznią. Do dzisiejszego dnia niezmiennie powtarza, że muzyka ją uzdrowiła i też podobny ma cel. Chce przekazać moc witalną we własnych utworach. Jej muzyka ma uzdrawiać świat.

Natomiast Jorrit otrzymał swoje pierwsze pianino od dziadka. To właśnie grając na fortepianie, artysta poczuł, że może siebie najmocniej wyrażać. Lata grania na tym instrumencie, ale też słuchanie różnorodnej muzyki sprawiło, że obudził się w nim duch kompozytora. Jego największa kariera właśnie związana jest z muzyką filmową.

Pełnia dźwięków

Jednak dopiero, gdy los zaplótł ścieżki obu wykonawców oraz pozostałych członków, to osiągnęli, jak mówią, pełnię dźwięku i możliwość opowiadania całą duszą. Wyjątkowo delikatny i kojący głos Marijn, połączył się z barwami różnych instrumentów, które wplata w muzykę Jorrit. Słychać w ich utworach fascynację piosenkarzami: Cohenem, Springsteenem, Stingiem czy Rayem LaMontagne, ale też innymi sławami muzyki filmowej, jak Newmanem i Zimmerem.

Ich pierwszy album Eyes closed porusza do głębi. Dotyka takich uczuć, jak samotność, wyrzuty sumienia, uwodzenie, flirt, aż po podbój w miłości. A ich pierwszy, wspólnie stworzony utwór  Where the Heart Is, został wykorzystany do reklamy marki Volvo. Po tym sukcesie marka BMW zwróciła się do nich po kolejny utwór.

Na początku zaistnieli w aplikacji Shazam, a stamtąd zawitali na światowe listy przebojów. W maju 2016 bilety na ich koncert wysprzedały się w 4 dni. Odtąd zaczęła się ich przygoda koncertowa. W 2018 roku cały świat zaczął nucić piosenkę Back in the Water i wówczas zespół został zauważony przez szersze grono odbiorców. Tego samego roku zajęli pierwsze miejsce na liście iTunes. W 2019 artyści zaprosili do współpracy pięćdziesięcioosobową orkiestrę i nagrali album Symphonic Tales.

Czasem brakuje słów

Nie potrafię ich opisać jednym słowem. Muzyka jaką tworzą, jest jak niezwykła historia, zabierająca Cię do wyjątkowego świata. Jest cudowną opowieścią niczym z najlepszych filmów. Tu nie ma płytkich utworów. Zawsze, ile razy ich słucham, to mam wrażenie, że błądzę po wielkich łąkach. Unoszę się w powietrzu lub zagłębiam się w ciepłej wodzie. To muzyka działająca na wszystkie zmysły. Mam nadzieję, że dacie się namówić do posłuchania HAEVN.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Babeczki z innej beczki

Salon kobiet

Poznałyśmy się w sytuacji, kiedy powierzono nam bardzo ciekawe wyzwanie – redagowanie magazynu i wszelkich kanałów komunikacyjnych o kobietach, dla kobiet i z kobietami…

Najnowsze posty

Osadzona, książka, obraz, kobieta

„Osadzona” Anny Matusiak – recenzja książki

Przeczytana jednym tchem jak pozostałe książki Anny Matusiak. Osadzona jest inna niż pozostałe. Ma jednak punkty styczne, ale o tym później. Tym razem Ania zabiera nas w daleką podróż. Do przepięknej Japonii. Niestety główna bohaterka nie miała okazji poznać jej piękna…

zupa TAJSKA

Zupa tajska

Zanim powiesz: to nie dla mnie, mam coś, co cię przekona. Mianowicie, zupę robi się max. 30 minut, a jest tak pyszna, że na jednej dokładce się nie skończy. Dodam, że jest tak prosta, że nawet jeśli masz, dwie lewe ręce, to dalej masz dwie, więc nie marudź.

Wyrzuty sumienia

Na pewno dopadły każdego i każdą z nas w różnych sytuacjach życia. Na pewno wywołały w nas niemiłe uczucia i zapewniły stres i nieprzespane noce. Wyrzuty sumienia, bo o nich mowa – czy rzeczywiście warto się nimi przejmować? Czy pozwolić im na wprowadzanie zmian w naszym życiu?

zielona sałatka z bobem

Sałatka z bobem

Pyszna i kolorowa sałatka z młodym bobem, świeżymi warzywami i oliwkami to idealna przekąska na ciepłe, letnie dni. W okresie zimowym, gdy brakuje świeżego bobu, można użyć tego mrożonego. Sałatkę z bobem warto podać w towarzystwie aromatycznego sosu, na przykład zielonego sosu na bazie jogurtu greckiego. Nada naszej potrawie wyjątkowego smaku i sprawi, że będzie się pięknie prezentować.

Weekendowa wycieczka

Cudze chwalicie — swego nie znacie — mówi stare przysłowie. Często szukamy miejsc do wypoczynku w dalekich zakątkach świata, a nie wiemy, że całkiem niedaleko są miejsca, które warto zobaczyć i gdzie można odpocząć. Dziś proponuję wycieczkę do Lichenia.

Piotr Krysiak Dziewczyny z Dubaju 2

Dubaj jest w nas

Od dłuższego czasu przyglądam się zamieszaniu, jakie wywołała publikacja książki Piotra Krysiaka Dziewczyny z Dubaju 2 – zamieszaniu, dodajmy, nieco wykreowanemu przez autora, który akurat w dziedzinie marketingu ma sporo talentu i doświadczenia. Ostatnio Audioteka.pl wycofała ze sprzedaży wersję audio tej publikacji, tłumacząc to zbyt dużymi kontrowersjami, jakie budzi tytuł (być może taką decyzję wymusił nowy właściciel Audioteki.pl, czyli Wirtualna Polska, który nie chce kłopotów na samym starcie).

Z potrzeby bliskości

Każdy z nas posiada określone potrzeby i dąży do ich zaspokojenia. Jedną z nich jest potrzeba bliskości, która u dzieci w gruncie rzeczy gra pierwsze skrzypce. Z tym że ta potrzeba nie znika, ale pozostaje w każdym z nas — również w dorosłości. Niektórzy zaspokajają ją, wchodząc w związki formalne lub nie. Inni, tworząc sieć przyjaciół, z którymi starają się utrzymywać bliższy kontakt, czasami przypominający wręcz relację, jaka łączy rodzeństwo.

Babeczki z innej beczki

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami