Kręgi Kobiet — Siła i wymiana doświadczeń

Wymiana doświadczeń, wspieranie się nawzajem i dodawanie sił w trudnych momentach, nienachalnie, z czułością i dużym wyczuciem.

Powrót do korzeni

Taki powrót do korzeni, do przeszłości, łączenie się, współpraca. Jak za dawnych czasów. Kiedy to mężczyźni zajęci byli swoimi sprawami: wojnami, polowaniami, zapewnianiem bezpieczeństwa plemion, ludu, królestwa, narodu. Kobiety łącząc siły, tworzyły własne zgromadzenia i wykonywały takie proste, babskie czynności razem. Rozmawiając, śmiejąc się i delektując swoim towarzystwem.

Aktualnie podczas spotkań/kręgów każda z Pań, Kobiet ma chwilę dla siebie na opowiedzenie tego, co w danym momencie ma w sobie, w środku. To może być coś, co cieszy, bawi, martwi, uwiera. Coś, czym chce się podzielić, opowiedzieć lub wyrzucić z siebie.

Tajemniczy przedmiot

Opowieściom towarzyszy symboliczny przedmiot, nadający uprawnienia do dzielenia. Przekazywany w ręce osoby, chętnej do opowiadania swojej historii. Żadna z kobiet nie przychodzi z pustymi rękami. Każda niesie ze sobą jakiś bagaż doświadczeń i wychodzi bogatsza o nowe doświadczenia, emocje, przemyślenia. Czasami wynosi wiedzę i umiejętności w zależności od tematyki spotkania.

Klimat, który towarzyszy kręgom jest niezwykły. Jest tam wszystko to, czego Kobieta potrzebuje, by się zrelaksować. Przyciemnione światło, blask świecy, świec lub żywego ognia, kominek lub ognisko, przyjemny zapach, kojąca, spokojna muzyka. Chwila dla siebie i innych Kobiet.

Krąg Salonu Kobiet, zdj. własne

Pewne zasady/Niepisane reguły/Kultura

Czas na słuchanie, słyszenie, myślenie, mówienie o wszystkim, co cieszy, co boli, co wywołuje wspomnienie bądź skojarzenie. Przemyślenie: Miałam tak samo? Podobnie? Jestem Tu. Bez pośpiechu. Każda z obecnych ma czas, nigdzie się nie spieszy. Może podzielić się sobą. Ma czas na wypowiadanie się bez strachu, bez lęku przed złym komentarzem. Nadzieję, że może stać się inspiracją dla innych Kobiet.

Nie przerywamy, nie komentujemy, pozwalamy słowom swobodnie płynąć. Nie doradzamy, nie dogadujemy, nie dopytujemy, nie naruszamy przestrzeni innych. Dzieje się to, ot tak po prostu, naturalnie.

Esencja Kobiecości

Same Kręgi emanują Kobiecością, Esencją Kobiet. Spokojem, opanowaniem, zrozumieniem, delikatnością, łagodnością, współodczuwaniem, czułością, łagodnym tonem głosu, miękkością, wsparciem i zrozumieniem. Każda z Kobiet ma poczucie zaopiekowania się, zatroszczenia, zadbania o własny komfort w miłej, ciepłej atmosferze. Krąg wzmacnia to co nas łączy i oddala to co dzieli.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Babeczki z innej beczki

Salon kobiet

Poznałyśmy się w sytuacji, kiedy powierzono nam bardzo ciekawe wyzwanie – redagowanie magazynu i wszelkich kanałów komunikacyjnych o kobietach, dla kobiet i z kobietami…

Najnowsze posty

Osadzona, książka, obraz, kobieta

„Osadzona” Anny Matusiak – recenzja książki

Przeczytana jednym tchem jak pozostałe książki Anny Matusiak. Osadzona jest inna niż pozostałe. Ma jednak punkty styczne, ale o tym później. Tym razem Ania zabiera nas w daleką podróż. Do przepięknej Japonii. Niestety główna bohaterka nie miała okazji poznać jej piękna…

zupa TAJSKA

Zupa tajska

Zanim powiesz: to nie dla mnie, mam coś, co cię przekona. Mianowicie, zupę robi się max. 30 minut, a jest tak pyszna, że na jednej dokładce się nie skończy. Dodam, że jest tak prosta, że nawet jeśli masz, dwie lewe ręce, to dalej masz dwie, więc nie marudź.

Wyrzuty sumienia

Na pewno dopadły każdego i każdą z nas w różnych sytuacjach życia. Na pewno wywołały w nas niemiłe uczucia i zapewniły stres i nieprzespane noce. Wyrzuty sumienia, bo o nich mowa – czy rzeczywiście warto się nimi przejmować? Czy pozwolić im na wprowadzanie zmian w naszym życiu?

zielona sałatka z bobem

Sałatka z bobem

Pyszna i kolorowa sałatka z młodym bobem, świeżymi warzywami i oliwkami to idealna przekąska na ciepłe, letnie dni. W okresie zimowym, gdy brakuje świeżego bobu, można użyć tego mrożonego. Sałatkę z bobem warto podać w towarzystwie aromatycznego sosu, na przykład zielonego sosu na bazie jogurtu greckiego. Nada naszej potrawie wyjątkowego smaku i sprawi, że będzie się pięknie prezentować.

Weekendowa wycieczka

Cudze chwalicie — swego nie znacie — mówi stare przysłowie. Często szukamy miejsc do wypoczynku w dalekich zakątkach świata, a nie wiemy, że całkiem niedaleko są miejsca, które warto zobaczyć i gdzie można odpocząć. Dziś proponuję wycieczkę do Lichenia.

Piotr Krysiak Dziewczyny z Dubaju 2

Dubaj jest w nas

Od dłuższego czasu przyglądam się zamieszaniu, jakie wywołała publikacja książki Piotra Krysiaka Dziewczyny z Dubaju 2 – zamieszaniu, dodajmy, nieco wykreowanemu przez autora, który akurat w dziedzinie marketingu ma sporo talentu i doświadczenia. Ostatnio Audioteka.pl wycofała ze sprzedaży wersję audio tej publikacji, tłumacząc to zbyt dużymi kontrowersjami, jakie budzi tytuł (być może taką decyzję wymusił nowy właściciel Audioteki.pl, czyli Wirtualna Polska, który nie chce kłopotów na samym starcie).

Z potrzeby bliskości

Każdy z nas posiada określone potrzeby i dąży do ich zaspokojenia. Jedną z nich jest potrzeba bliskości, która u dzieci w gruncie rzeczy gra pierwsze skrzypce. Z tym że ta potrzeba nie znika, ale pozostaje w każdym z nas — również w dorosłości. Niektórzy zaspokajają ją, wchodząc w związki formalne lub nie. Inni, tworząc sieć przyjaciół, z którymi starają się utrzymywać bliższy kontakt, czasami przypominający wręcz relację, jaka łączy rodzeństwo.

Babeczki z innej beczki

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami