Miłość na nowo — recenzja filmu

Kobieta o zachodzie słońca z sercem z dłoni

Zdarza się Wam czasem iść do kina na zupełnie przypadkowy film? Jako wielbicielka wszelkiego rodzaju spontanicznych akcji, robię tak dosyć często. Rzadko kiedy czytam recenzję, wystarczy, że zobaczę fragment i już wiem, że chcę obejrzeć ten film. Czasem wybór podyktowany jest obsadą aktorską lub nazwiskiem reżysera. Korzystam również z poleceń znajomych, którzy sugerują, że coś może mi się spodobać. W większości przypadków jest to strzał w dziesiątkę i wychodzę z kina usatysfakcjonowana. Tak też było w przypadku filmu Miłość na nowo.

O filmie

Jak to bywa w przypadku wielu produkcji, jest to remake niemieckiego filmu z 2016 roku, którego scenariusz bazuje na książce autorstwa Sofie Cramer. Niestety żadna z powieści tej autorki nie została jeszcze przetłumaczona na język polski. Reżyserem i scenarzystą amerykańskiej wersji filmu jest Jim Strouse.

Polska premiera Miłości na nowo odbyła się 26 maja. Myślę, że to, co przyciągnęło najwięcej widzów, to doborowa obsada: piękna indyjska aktorka Priyanka Chopra, która w 2000 roku zdobyła tytuł Miss Świata, znany z serialu Outlander Sam Heughan, Nick Jonas, amerykański muzyk, a prywatnie mąż Priyanki oraz — jako wisienka na torcie — Céline Dion, której osoby nie trzeba chyba bliżej przedstawiać. To oczywiście tylko czołówka, bo w filmie można zobaczyć także wielu innych aktorów, znanych z wielkiego ekranu.

Fabuła

Mira Ray (Priyanka Chopra) jest ilustratorką książek dla dzieci i prowadzi szczęśliwe życie do czasu, kiedy jest świadkiem tragicznej śmierci swojego chłopaka Johna (Arinze Kene). Dziewczyna przez długi czas nie może sobie poradzić z sytuacją, żyje w zawieszeniu. Zainspirowana historią przyjaciela, który po śmierci żony rozmawia z nią każdego dnia, Mira zaczyna wysyłać SMS-y na numer telefonu Johna. Opisuje w nich swoją tęsknotę, ale także codzienne problemy i sytuacje.

Rob Burns (Sam Heughan) jest krytykiem muzycznym, a prywatnie miłośnikiem koszykówki. W jego życiu też następuje nieoczekiwany zwrot akcji, kiedy narzeczona zostawia go tydzień przed ślubem. Rob skupia się na pracy i dostaje zlecenie na napisanie artykułu o Céline Dion, w związku z jej trasą koncertową. W tym czasie na jego telefon służbowy zaczynają przychodzić SMS-y od tajemniczej dziewczyny. Nie jest on adresatem tych wiadomości, ale ich treść sprawia, że chłopak zakochuje się w nieznajomej i postanawia ją odnaleźć.

Nie zdradzę zakończenia, którego na pewno sami się domyślacie. Mogę jedynie zapewnić, że jeśli podobały się Wam filmy takie jak P.S. Kocham Cię albo Last Christmas czy Dom nad jeziorem, to na pewno polubicie też Miłość na nowo, bo fabuła filmu utrzymana jest w podobnym klimacie.

Wrażenia

Tak jak napisałam wcześniej, na film wybrałam się zupełnie przypadkowo i nie wiedziałam, czego się spodziewać. Muszę przyznać, że mimo schematycznej i dość przewidywalnej fabuły, Miłość na nowo to bardzo przyjemna historia i zostawia naprawdę pozytywne wrażenia. Celowo nie użyłam określenia komedia romantyczna, chociaż właśnie tak sklasyfikowany został ten film, podobnie jak większość romansów ze szczęśliwym zakończeniem.

Warto obejrzeć, chociażby ze względu na grę aktorską oraz postać Céline Dion, która gra samą siebie, ale jednocześnie jest taką dobrą wróżką, która udziela Robowi porad miłosnych, a teksty jej piosenek stają się tłem do fabuły filmu. Naprawdę przyjemne kino, polecam na odstresowanie się po pracy i leniwe wakacyjne wieczory.

Marta Święćkowska

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Babeczki z innej beczki

Salon kobiet

Poznałyśmy się w sytuacji, kiedy powierzono nam bardzo ciekawe wyzwanie – redagowanie magazynu i wszelkich kanałów komunikacyjnych o kobietach, dla kobiet i z kobietami…

Najnowsze posty

Osadzona, książka, obraz, kobieta

„Osadzona” Anny Matusiak – recenzja książki

Przeczytana jednym tchem jak pozostałe książki Anny Matusiak. Osadzona jest inna niż pozostałe. Ma jednak punkty styczne, ale o tym później. Tym razem Ania zabiera nas w daleką podróż. Do przepięknej Japonii. Niestety główna bohaterka nie miała okazji poznać jej piękna…

zupa TAJSKA

Zupa tajska

Zanim powiesz: to nie dla mnie, mam coś, co cię przekona. Mianowicie, zupę robi się max. 30 minut, a jest tak pyszna, że na jednej dokładce się nie skończy. Dodam, że jest tak prosta, że nawet jeśli masz, dwie lewe ręce, to dalej masz dwie, więc nie marudź.

Wyrzuty sumienia

Na pewno dopadły każdego i każdą z nas w różnych sytuacjach życia. Na pewno wywołały w nas niemiłe uczucia i zapewniły stres i nieprzespane noce. Wyrzuty sumienia, bo o nich mowa – czy rzeczywiście warto się nimi przejmować? Czy pozwolić im na wprowadzanie zmian w naszym życiu?

zielona sałatka z bobem

Sałatka z bobem

Pyszna i kolorowa sałatka z młodym bobem, świeżymi warzywami i oliwkami to idealna przekąska na ciepłe, letnie dni. W okresie zimowym, gdy brakuje świeżego bobu, można użyć tego mrożonego. Sałatkę z bobem warto podać w towarzystwie aromatycznego sosu, na przykład zielonego sosu na bazie jogurtu greckiego. Nada naszej potrawie wyjątkowego smaku i sprawi, że będzie się pięknie prezentować.

Weekendowa wycieczka

Cudze chwalicie — swego nie znacie — mówi stare przysłowie. Często szukamy miejsc do wypoczynku w dalekich zakątkach świata, a nie wiemy, że całkiem niedaleko są miejsca, które warto zobaczyć i gdzie można odpocząć. Dziś proponuję wycieczkę do Lichenia.

Piotr Krysiak Dziewczyny z Dubaju 2

Dubaj jest w nas

Od dłuższego czasu przyglądam się zamieszaniu, jakie wywołała publikacja książki Piotra Krysiaka Dziewczyny z Dubaju 2 – zamieszaniu, dodajmy, nieco wykreowanemu przez autora, który akurat w dziedzinie marketingu ma sporo talentu i doświadczenia. Ostatnio Audioteka.pl wycofała ze sprzedaży wersję audio tej publikacji, tłumacząc to zbyt dużymi kontrowersjami, jakie budzi tytuł (być może taką decyzję wymusił nowy właściciel Audioteki.pl, czyli Wirtualna Polska, który nie chce kłopotów na samym starcie).

Z potrzeby bliskości

Każdy z nas posiada określone potrzeby i dąży do ich zaspokojenia. Jedną z nich jest potrzeba bliskości, która u dzieci w gruncie rzeczy gra pierwsze skrzypce. Z tym że ta potrzeba nie znika, ale pozostaje w każdym z nas — również w dorosłości. Niektórzy zaspokajają ją, wchodząc w związki formalne lub nie. Inni, tworząc sieć przyjaciół, z którymi starają się utrzymywać bliższy kontakt, czasami przypominający wręcz relację, jaka łączy rodzeństwo.

Babeczki z innej beczki

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami